Çantanızda taşımaktan vazgeçmeniz gereken şeyler!

0
Rabia Güner

Çantalarımızın içinde adeta uçsuz bucaksız bir dünya yaratabiliyoruz. Biz de bu noktadan yola çıktık. Sizler için çantanızda taşımaktan acilen vazgeçmeniz gereken şeylerden bazılarını derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Özellikle bir kadının çantasında aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Fakat çantamızdaki bazı şeyler hem sağlığımız, hem ürünlerin sağlığı hem de çantanın hijyeni açısından taşınmamalıdır. Peki, bunlar nelerdir? İşte sizler için derlediğimiz 3 tanesi…

Kulak Çubuğu

Çubuk için ücretsiz fotoğraflar

Kulak çubuklarını hem kulak temizliğimiz hem de makyaj fazlalıklarını silmek gibi birçok noktada kullanabiliyoruz. Bu yüzden özellikle en kritik anlarımızda çantamızda bulunan bu çubukların adeta bir kurtarıcı olduğunu söylemek mümkündür.

Fakat günümüzün hızlı ve tempolu dünyasında bazen bu ürünü kullandıktan sonra çantamıza geri atabiliyoruz. Sonrasında da makyaj fazlalıklarını silmek için kullandığınız çubuklar diğer eşyalarıza bulaşabiliyor. O yüzden en sağlıklısı kullandıktan hemen sonra çöpe atmaktır.

Kırılan Pudra

Kırılan Pudra, Far ve Allıklar Nasıl Düzeltilir

Çantalarımız için en riskli ürünlerden biri de kırılan pudralardır. Eğer bu ürünün çantanıza döküldüğüne hiç daha önce şahit olduysanız nasıl bir his olduğunu bilirsiniz. Bu ürünlerin kapağı bazen açılarak tüm çantanızın pudra olmasına sebep olur.

Fakat çoğumuz bu davranışı yapmaktan kendimizi alıkoyamıyoruz. Kırılan pudları atmaya kıyamadığımız için de çantamızda taşımaya devam ediyoruz. O yüzden en sağlıklısı bir an önce bu ürünü çantamızdan çıkarmaktır.

İlaç

White pills empty blister pack and pill stok fotoğraflar | White pills  empty blister pack and pill telifsiz resimler, görseller | Depositphotos

Bazılarımızın çantası adeta bir eczane gibidir. Neredeyse aradığınız tüm ürünleri bulabilirsiniz. Fakat bu bir zaman sonra düzensizlik yarattığında boş ilaç paketleri dahi çantanızda var olmaya devam eder.

Özel zamanlarımızda ya da gerekli anlarda ilaçlar gerekli olabilir. Özellikle de ağrı kesiciler her ne kadar önemli olursa olsun, boş paketleri çantanızdan attığınızdan emin olmalısınız.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz