İştah açıcı besinler!

0
Rabia Güner

Bazen iştahımız yerinde olmayabilir. Bu durumda da yeterli ve dengeli beslenmemiz pek mümkün değildir. Biz de bu noktadan yola çıkarak sizler için iştah açıcı besinleri derledik. Eğer kilo veremiyorsanız da dikkat etmenizde yarar var. Gelin, yakından göz atalım!

Nohut

Nohut Yemeği Tarifi, Nasıl Yapılır? - Yemek.com

Nohut, midenin temizlenmesinde oldukça etkilidir. Aynı zamanda iştah açtığı da bilinmektedir. Eğer iştahınız yerinde değilse nohut yemeniz fayda sağlar ama kilo vermeye çalışıyorsanız, tüketimi haftada 3 porsiyonu geçmemelidir.

Havuç

Havuç Soğuk Hava ile Muhafazası

Glisemik indeks değeri en yüksek sebzelerdendir ve iştah açma konusunda oldukça etkilidir. Üstelik son derece sağlıklı bir besin olması da tüketimi açısından oldukça faydalıdır. Fakat yedikten sonra açlık hissi uyandırması dolayısıyla kilo vermek isteyenlerin dikkat etmesi gerekir.

Mısır

Mısırın Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir? Mısır Besin Değeri Ve Sağlığa  Faydaları - Son Dakika Haberi - Sağlık Haberleri

Glisemik indeks değeri yüksek olan besinlerdendir ve yendikten sonra açlık hissi uyandırır. Diyet esnasında çok fazla tercih edilmemelidir ama eğer iştah sorunu yaşıyorsanız, besinlerinize dahil edebilirsiniz.

Patates

Sebze - MANAV WEB - HASLAMALIK PATATES

Glisemik indeksi en yüksek besinler arasındadır ve iştah açması yönüyle de kıymetlidir. Fakat kilo vermeye çalışan ve diyet yapanların dikkat etmesi de önemlidir. İştah açıcı ilaçlar yerine bu besinleri tüketmek çok daha sağlıklıdır.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz