Partnerinize asla kullanmamanız gereken ifadeler!

0
Rabia Güner

Çift terapistleri işleri gereği gün içinde birçok partnerle görüşüyor ve bazı fikirler ediniyor. Biz de bu noktadan yola çıktık. Sizler için partnerinize asla kullanmamanız gereken ifadelerden bazılarını derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Çift terapistleri yıllar boyunca ilişkilerin iyi ya da kötü yanlarını inceleme fırsatı bularak bazı sonuçlara ulaşır. Bu sonuçlara göre partnere asla kullanılmaması gereken bazı ifadeler vardır. Peki, bu ifadeler nelerdir? İşte sizler için derlediğimiz 3 tanesi…

”Sen her zaman…”

Ücretsiz Adam Ve Kadın, Holding Elleri Stok Fotoğraflar

İlişkinin sağlığı için abartılı ifadelerden kaçınmak çok önemlidir. Örneğin sen her zaman, sen asla, sen hep gibi ifadeler ilişkiyi oldukça olumsuz etkiler. Çünkü bu karşınızdaki kişinin kusurlarına işaret etmektir. Farkında olmadan son derece saldırgan bir tutum olabilir.

Böyle bir durumumda da karşı taraf kendini otomatik olarak savunacaktır. Üstelik bu şekilde hiçbir sorunun çözülmesi de mümkün değildir. Fikirlerinizi daha nazik bir şekilde ifade etmenin her zaman bir yolu vardır.

”Bana x hissettiriyorsun”

Ücretsiz Evde Oturma Odasında Sarılma Ihale çift Stok Fotoğraflar

Çift terapistlerine göre ”bana x hissettiriyorsun” demek yerine ”şöyle olduğunda kendimi böyle hissediyorum” demek her zaman daha doğru bir iletişim kurmanızı sağlar. Ayrıca ilişkilerde sen dilinden kaçınmak da çok önemlidir. Çünkü verimli konuşmayı engelleyen bir yaklaşımdır.

İlişkilerde her zaman nasıl hissettiğinizi ve durumla ilgili deneyimlerinizi açık bir dille ifade etmeniz gerekir. En doğru yaklaşım budur ve sizi en hızlı şekilde sonuca götürür. Böylece duygularınızla da daha iyi başa çıkabilirsiniz.

”Belki de…”

Ücretsiz Siyah Takım Elbise Ceketli Adam Beyaz Kürk Paltolu Sarılma Kadın Stok Fotoğraflar

“Peki, belki de birlikte olmamalıyız” gibi ifadeler de kızgınlık anında söylenmiş ama son derece kırıcı olabilen ifadelerdir. Çoğu çift bunu ilişkisinde yaşamıştır. Hatta kendinizi karşı tarafı ayrılıkla tehdit ederken bile bulabilirsiniz.

Fakat bunu devamlı yapmak sağlıklı bir durum değildir. Çünkü gerçekten ilişkiyi bitirmeye karar verdiğiniz gün partneriniz buna inanmaz. Ayrıca güven duygusunu ciddi yaralayan unsurların da başında gelen bir ifade olduğunun altını çizelim.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz