İlişkinizi daha güçlü kılmanın yolları!

0
Rabia Güner

İlişki süreci oldukça inişli çıkışlıdır. Her zaman mükemmel gitmez ve bazen zorluklarla mücadele etmek gerekir. Bu anlarda da sadece güçlü ve sağlam ilişkiler ayakta kalabilir. Biz de bu noktadan yola çıktık. Sizler için ilişkinizi güçlü kılmanın bazı yollarını derledik. Gelin, yakından göz atalım!

İyi giden ve umut vadeden bir ilişki için çabalamak yerindedir. Bunun için terapistlerin ilişkileri daha ileriye götürmek için verdikleri önerileri inceleyebilirsiniz. Peki, bu öneriler nelerdir?

Birbirinize kaliteli vakit ayırın

Ücretsiz Şehirde Romantik Randevu Alırken Kıyıda Sarılma Mutlu çok ırklı çift Stok Fotoğraflar

Her günün sonunda birbirinize kaliteli vakit geçirebilmek için zaman tanıyın. İkiniz için de zor ve uzun bir gün dahi olsa, birbirinize ayıracak 10 dakikanız olmalı. Bu anlarda bir şeyler izlemek yerine en sağlıklısı iletişim kurmaktır.

Bu iletişimi de kıyafetlerinizi katlarken ya da yemek hazırlarken değil, yüz yüze oturup yapmalısınız. Çünkü bu ilişkilerde bağı güçlendiren son derece olumlu bir etkendir.

Biraz bencil olun

Ücretsiz arka plan seviyorum, aşıklar, Aşk içeren Ücretsiz stok fotoğraf Stok Fotoğraflar

İlişkilerde her zaman karşı tarafı düşünmek sağlıklı değildir. Siz karşı tarafı fazla düşündüğünüzde olumsuz etkilerle karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden kendinize de vakit ayırmalısınız. Örneğin kişisel bakımınızı, çevrenizi ve hobilerinizi ihmal etmeden yaşamalısınız.

Çiftlerden biri bunları yaparken, karşı tarafın da yaptığından emin olmalıdır. Böylece ilişki sağlıklı ve mutlu bir şekilde devam eder. Terapistlere göre şiddetli kavgaların ve büyük anlaşmazlıkların giderilmesinde en etkili yollardan biri budur.

İlişkinizi bir ödül olarak görün

Ücretsiz Siyah Takım Elbise Ceketli Adam Siyah Spagetti Askılı üst öpüşme Kadın Stok Fotoğraflar

Çiftler önem sırası olarak bakıldığında ilişkisini daha gerilere atabiliyor. Birbirlerine aşık oldukları için bunu bir sorun olarak görmüyor. Fakat insanlar bir şeyler paylaşabileceği, güvenebileceği ve onu gerçekten seven birini bulmakta oldukça zorluk çekiyor. Hatta bulamıyor.

Bu yüzden ilişkiye değer vermek ve partnere özel hissettirmek de önem taşıyor. Bu şekilde ilişkinizi yüceltebilirsiniz. Çünkü önemsemediğiniz ve başka şeyleri daha üstün tuttuğunuz zaman ilişkiler uzun sürmez.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz