Romantik ilişkilerde realistler için önemli ipuçları!

0
Rabia Güner

Bazılarımızın romantik ilişkilerde şansı pek yaver gitmez. Bir de realist bir kişiliğe sahipseniz, şartlar iyice zorlayıcı olabilir. Biz de bu noktadan yola çıkarak sizler için önemli ipuçları derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Özellikle realistler hayata ciddi bakan insanlar. Bu yüzden de sıklıkla soğuk bir tip olarak tanımlanmaları mümkün. Bu insanlar için en gerekli şey gerçekçi ilişki tavsiyeleri. Peki, bunlar nedir?

Ruh eşinizi aramaktan vazgeçmek

Sevgililer Günü'nde Gidilecek 5 Yer | Kamil Koç Blog

Realist insanlar romantik olduklarını düşünebilir. Bu da onları özel birini aramaya iter. Ruh eşi olacak ve sizi hemen anlayacak biri hayalinizdir. En sevdiğiniz filmi, güzel atıştırmalıklarla izlemek istersiniz. Fakat yanlış bir algı vardır. Ruh eşi tek bir kişi olamaz!

İyi iletişim kurabileceğiniz ve güzel bir ilişki yürütebileceğiniz birden fazla insan vardır. Tek bir kişiyi beklemeye odaklanarak, birilerine şans vermekten geri durmak fırsatlara kapı kapatır. Asla ruh eşim olamaz dediğiniz insan belki de hayatınızın aşkı çıkacak!

Olmuyorsa olgun bir şekilde uzaklaşmak

En çok paylaşılan Sevgililer Günü şiirleri ile sevdiceğinize romantik anlar  yaşatın

Birini tanımadan ondan etkilenip etkilenmeyeceğinizi kestirmeniz zordur. Bu yüzden öncelikle karşınızdaki insanı tanımaya odaklanmalısınız. Eğer zaman ilerledikçe size hitap etmediğini düşünürseniz olgunlukla uzaklaşmalısınız. Çünkü hem kendinize hem de karşınızdaki insana zaman kaybettirme hakkınız yoktur.

Düşüncelerinizi kibarca iletmek ve saygılı olmak önemlidir. İlişki konusunda kendi motivasyonunuzu korumak ve karşınızdaki insanın motivasyonunu kırmamak adına bunlar önemli noktalardır.

Doğru kişiyi bulmaya değil doğru kişi olmaya odaklanmak

En anlamlı Sevgililer Günü mesajları ve sözleri… - Son dakika haberleri –  Sözcü

İlişkilerde her zaman doğru kişiyi bulmaya odaklanıyoruz. Fakat kendimizin doğru insan olup olmadığına hiç önem vermiyoruz. Aslında ilişkiler sadece doğru kişiyi bulmaya çalıştığımız bir süreçten çok daha fazlasıdır.

Bu sürecin en büyük kazanımlarından biri de kendimizi tanıma aşamamızdır. Nasıl hissettiğimiz, nasıl davrandığımız, ne beklediğimiz ya da kim olduğumuz gibi tüm noktalara ışık tutar. Bu şekilde kendimizi, karşımızdaki insanı ve ilişkiyi daha iyi anlamlandırırız.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz