Uykudayken daha fazla kalori harcamanın yolları!

0
Rabia Güner

Kilo vermek kimileri için çok kolay olsa da kimileri için değildir. Ezgersiz yapmak ve bir diyeti sürdürmek düşündüğümüzden daha zor. Biz de bu konuda daha basit bir yöntemi ele aldık. Üstelik yapmanız gereken tek şey uyumak! Gelin, yakından göz atalım!

Yağ yakmanın bazı basit yolları vardır. Bu ufak değişiklikler sayesinde hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz! Peki, uykudayken nasıl daha fazla kalori harcayabiliriz?

Battaniyesiz ya da yorgansız uyumak

Büyüme hormonu salgılanırken uyumak önemli! - Sağlık Haberleri

Büyük, yumuşak ve ağır battaniyelerle uyumak oldukça keyiflidir. Fakat kilo vermek isteyenler için pek de faydalı olduğu söylenemez. Çünkü metabolizma soğuk yerlerde uyuduğumuz zaman hızlanır. Böylece normalden çok daha fazla kalori yakabiliriz.

Serin bir odada uyuduğumuzda, vücut gereksiz şekerden kurtulur. Sonrasında ise daha fazla kalori yakmamızı sağlayan sağlıklı yağ miktarı artar.

Daha fazla uyuyun

İyi uyumak koronavirüsten koruyor! - Beden Sağlığı

Saatlerinizi spor yaparak geçirmeniz elbette daha şekilli bir vücuda sahip olmanızı sağlar. Fakat bunun yanı sıra uyumak da fazla kilolardan kurtulmayı mümkün kılar.

Araştırmalara göre, her gün fazladan bir saat uyuduğunuzda günlük kalori tüketiminiz sınırlanıyor! Bu da demek oluyor ki, yıl boyunca bir saat fazla uyuyarak tam 9 kilo verebilmeniz mümkün!

Göz bandı kullanın

Kadın Göz Bandı Gri Yatakta Uyumak Kopya Alanı Stok Fotoğraflar & Uyumak'nin  Daha Fazla Resimleri - Uyumak, Kadın, Yatak - iStock

Işığa maruz kalmak uykunuzu bölebilir. Bunun yanı sıra vücudunuzda fazla yağ depolanmasına da yol açar. Bu yüzden en sağlıklısı karanlıkta uyumaktır!

Karanlıkta uyuyan insanların obez olma olasılığı, aydınlıkta uyuyan insanlara oranla %21 daha az. Bu yüzden yatak odanızı tamamen karaltmalı, yapamıyorsanız da göz bandı kullanmalısınız.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz