Hafta sonu için film önerileri!

0
Rabia Güner

Hafta sonu film izlemek için şahane zamanlardır. Biz de bu noktadan yola çıkarak sizler için bazı film önerilerini derledik. Gelin, yakından göz atalım!

The Age of Innocence – Masumiyet Yaşı (1993) – IMDB: 7.2

Film Önerileri 1

Film 1870’lerin New York’unda geçiyor. Zengin bir avukat olan Newland Archer, sosyeteden olan May Welland ile nişanlanıyor. Çift dışarıdan bakıldığında oldukça uyumlu görünüyor. Fakat çok yakın bir zamanda her şey değişiyor! Çünkü May’ın kuzeni Kontes Ellen Olenska kasabaya geliyor. Newland, toplum tarafından dışlanmış Ellen’la bir ilişkinin pençesine düşüyor…

Anomalisa (2015) – IMDB: 7.2

Michael Stone, ticari amaçlarla müşteri hizmetlerinde uzmanlaşmış bir yazar ve konuşmacıdır. Fakat diğer insanlarla yakın bağlar ve etkileşim kuramayan bir insandır. Hayata karşı duyarlılığı ve heyecanı düşük olduğu için de monoton bir hayat döngüsünün içine sıkışıp kalmıştır. Fakat bir iş gezisine çıktığında ve orada biriyle tanıştığında tüm hayatı değişecektir. Bu yabancı, Michael’in hayata dair var olan olumsuz görüşlerini yavaş yavaş değiştirir.

(M)uchenik / The Student – Öğrenci (2016) – IMDB: 6.9

Film Önerileri

Venia’nın annesi bir gün okuldan telefon alır. Oğlu karışık yüzme derslerine katılmayı reddetmiştir. Önce ergenlik çağındaki oğlunun utandığını düşünür. Fakat sonrasında oğlunun buna dine aykırı demesinin şaka olduğunu zanneder. Zamanla ise oğlunun dindar okul müdürü tarafından manipüle edildiğini görmeye başlar. Hem okuldaki bazı öğretmenler hem de annesi buna karşı gelir ama Venia çoktan yetişkinlerin ahlak anlayışına ve inançlarına meydan okumaya başlamıştır.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz