İlişkinizin sizi depresyona sürüklediğinin işaretleri!

0
Rabia Güner

Bazı ilişkiler ruh halimiz üzerinde oldukça olumsuz etki yaratır. Biz de bu noktadan yola çıktık. Sizler için ilişkinizin depresyona sürüklediğine dair bazı işaretleri derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Eğer ilişkinizin size nasıl hissettirdiğini sorguluyorsanız, yanlış giden bir şeyler var demektir. Çünkü ilişkiden beklentimiz mutluluk, huzur, sevgi ya da neşe gibi duygulardır. Peki, ya depresyona sürükleniyorsak, bunu nasıl anlayacağız? İşte sizler için derlediğimiz 3 tanesi…

Güçsüzlük hissi

Yalnız için ücretsiz fotoğraflar

Partnerinizin size güçlü ya da güçsüz hissettirmesi çok önemli noktalardır. Çünkü sağlıklı bir ilişkide takdir ve teşvik vardır. Eğer kendi hayatınız üzerinde kontrolünüzü kaybediyormuş gibi hissediyorsanız, sağlıksız bir ilişki içinde olduğunuzu söyleyebiliriz.

Kendi hayatınız hakkında kararları sizin vermeniz gerekir. Aksi takdirde kendinizi oldukça kapana kısılmış hissedersiniz. Bu da kendinizi güçsüz hissetmenize ve özgüven kaybı yaşamanıza yol açar.

Tedirginlik

Kadın için ücretsiz fotoğraflar

Ne zaman bir karar verseniz tedirginlik mi yaşıyorsunuz? Fakat aldığınız bir kararı partnerinize anlatırken onun tepkisinden korkmanız sağlıksız bir durumdur. Bu durum, sizin yanlış bir ilişkide olduğunuzu gösterir.

Sizin partnerinize kararlarınızı ve düşüncelerinizi ifade ederken çekinmemeniz gerekir. Sürekli tedirginlik ve stres hali, yolunda gitmeyen bir şeylerin olduğunun en açık işaretidir ve sizi depresyona sürükler.

Yük

Deniz için ücretsiz fotoğraflar

İlişkiniz size bir yük gibi geliyor mu? Böyle anlarda ya da ilişkinizi düşündüğünüzde göğsünüz sıkışır. Adeta omuzlarınızda bir yük varmış gibi hissedersiniz. İlişkinizin gidişatını düşünmek sizi strese sokuyorsa, yolunda gitmeyen bir şeyler var demektir. Bu da sizi bir süre sonra depresyona sürükler. En sağlıklısı ilişkiyi bir kez daha gözden geçirmektir.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz